Spotkanie z praktykiem – 27.09.2023

Irracjonalne przywództwo – czyli dlaczego wiele decyzji i zachowań menedżerskich nie ma nic wspólnego z racjonalnością
(a nawet z perspektywy czasu są bezmyślne, zabawne a czasami niebezpieczne dla menedżera i jego otoczenia)

Większość pracowników nie wie, czego chce, dopóki nie ,,zobaczy” tego w określonym kontekście. Nie wiemy, czego możemy oczekiwać od szefa dopóki nie zobaczymy, jak nasza koleżanka rozmawiając dostaje to, o co prosiła. Pracownicy rzadko podejmuję inicjatywę i biorą odpowiedzialność w oderwaniu od innych sytuacji.

Dlatego realizacja celów biznesowych w oderwaniu od jakości zarządzania może udać się raz, może dwa. Dlaczego? Człowiek lubi porównywać ,,rzeczy” z innymi, z którymi łatwo je porównać. Unikamy porównywania, kiedy trzeba włożyć w to większy wysiłek.

Podczas spotkania w merytoryczny i zabawny sposób pokażemy, jak będąc w roli menedżera możemy mało racjonalnie, będąc przekonanym o swojej racjonalności, widzieć rzeczywistość taką, jaką ona nie jest. Mało tego- będziemy jeszcze ten brak racjonalności bronić swoim wizerunkiem zawodowym powołując się na zaufanie do ludzi, a na końcu płacąc wysoką cenę za wynikające z tego błędy.

Zapraszamy ludzi z dużym, a nawet ogromnym dystansem do siebie w roli menedżera i w roli człowieka w życiu prywatnym. Zapraszam osoby, które m.in. poszukują inspiracji do aktywnego i racjonalnego kwestionowania otaczającej ich rzeczywistości.

 

Prelegent: Krzysztof Kotapski

Człowiek wielu pasji, a na Executive  MBA UEP trener, mentor i doradca w rozwijaniu kompetencji menedżerskich. Właściciel MPS KT&CG. Ukończył AE w Poznaniu, Instytut Blancharda (coaching przywódczy), Instytut Voss+Partner – MBA Leadership ( Master of Science in Executive Leadership) , Akademię Trenerów, Akademię Zarządzania Projektami Porsche Institute, Szkołę Negocjatorów Biznesowych (INSEAD). Ukończył ponad 60 szkoleń m.in z obszaru zarządzania, mediacji, komunikacji i negocjacji.

Na Executive MBA UEP prowadzi warsztaty z efektywnego przywództwa, zarządzania dialogiem, konfliktem i zmianami oraz zarządzania przez cele.

Gdzie? Platforma ZOOM

Kiedy? Środa, 27 września o godzinie 17.30

Zapisz się już dziś!

Do osób zapisanych dzień przed spotkaniem wyślemy link do logowania.